ASRock випустила системні плати Fatal1ty, що володіють власним генератором тактової частоти для розгону всіх процесорів Skylake

[sc:baner ]

В кінці минулого року ми з подивом дізналися, що будь-які процесори Intel покоління Skylake можна розганяти. Обумовлена така можливість певними змінами в архітектурі в порівнянні з попередниками.

Виробники системних плат стали масово випускати оновлення BIOS для своїх пристроїв, які б дозволяли розігнати CPU. Однак Intel це не сподобалося і вона в підсумку зобов’язала виробників системних плат випустити оновлення, що блокують незручну для процесорного гіганта функціональність.

Але, як відомо, відмовитися від чогось безкоштовного, що вже було в руках, вкрай непросто. Компанія ASRock, яка першою випустила у грудні оновлення BIOS для своїх пристроїв, знайшла інший спосіб реалізувати закладені в CPU Skylake архітектурні особливості, що сприяють розгону всіх моделей процесорів.

Правда, для цих цілей довелося випускати нові системні плати: Fatal1ty H170 Performance/Hyper і Fatal1ty B150 Gaming K4/Hyper, які один від одного відрізняються в основному лише використовуваними наборами системної логіки і навіть використовують однакову друковану плату.

Отже, дані новинки унікальні тим, що мають власним зовнішнім генератором тактової частоти (мікросхема IDT 6V41542NLG), який, по суті, замінює такий же елемент, убудований у процесори Intel. За допомогою цього генератора можна змінювати ту саму частоту BCLK, причому з кроком всього 0,0625 МГц. Він же відповідає за регулювання частоти пам’яті з кроком 1 МГц. Як відреагує Intel на такий крок ASRock, поки залишається тільки гадати.

Що ж стосується самих плат, вони мають у своєму розпорядженні чотирма слотами для оперативної пам’яті DDR4 (максимальний об’єм може складати 64 ГБ), парою слотів PCI Express 3.0 x16, три PCI Express 3.0 x1, шістьма портами SATA 6 Гбіт/с, слотом M. 2 (тільки старша модель), також можуть похвалитися підсистемою живлення з 10 фазами, звуковою підсистемою Purity Sound 3 і якісною елементною базою.

Набір портів на задній панелі дещо відрізняється. У молодшої моделі-це USB 3.0 (x4), Gigabit Ethernet, DVI, HDMI, PS/2, USB 2.0, USB 2.0 Fatal1ty Mouse Port і аудіороз’єми. У старшої плати набір такий же, але є ще два порти USB 3.0.

Джерело:
Інформаційні технології
[sc:baner ] [sc:TizerNET ]