Чохол OOWA перетворює смартфон Apple iPhone 6, 6 Plus, 6s і 6s Plus до камери зі змінними об’єктивами

Вбудовані камери смартфонів цілком можуть конкурувати з компактними камерами у вигляді самостійних пристроїв по багатьом параметрам, за винятком, мабуть, можливостей об’єктива. Більшість компактних камер оснащується об’єктивами із змінною фокусною відстанню, які дозволяють знімати різноманітні сюжети — як вимагають широкого кута поля зору, так і доступні тільки телеобъективам. У той же час, для камер смартфонів типово наявність помірно ширококутного об’єктива, що володіє найбільшою універсальністю при фіксованому фокусній відстані. Частково виправити ситуацію дозволяє виріб під назвою OOWA. Зараз на сайті KickStarter йде збір коштів на цей чохол, що перетворює смартфон Apple iPhone 6, 6 Plus, 6s або 6s Plus до камери зі змінними об’єктивами, які правильніше було б називати насадками, оскільки вони доповнюють штатний об’єктив.

Розробники відзначають, що чохол майже не збільшує габарити смартфона. Разом з тим, він забезпечує надійне кріплення оптичного приладу. Запропоновано дві насадки. Одна — ширококутна, забезпечує підсумкове ЕФР 15 мм, а друга дає фотографу телеоб’єктив з ЕФР 75 мм. Зазначимо, що штатний об’єктив зазначених смартфонів має ЕФР 30 мм. Підсумкова діафрагма виходить рівною F/2,2.

За словами розробників, для об’єктивів OOWA характерні мінімальні хроматичні аберації. Геометричні спотворення не перевищують 1,5% (телеоб’єктив) та 1% (ширококутний об’єктив). Цікавою особливістю є асиметрія насадок щодо оптичної осі, дозволила поліпшити якість по краях кадру. Оптична схема ширококутної насадки включає п’ять елементів, теленасадки — чотири елемента. В обох випадках один елемент виготовлений зі скла, інші — з пластика.

Чохол з теленасадкой, кришкою, блендою і мішечком для транспортування коштує $79. Чохол з ширококутної насадкою, кришкою і мішечком теж коштує $79. Комплект з двома насадками коштує $139.

Розробники розраховують зібрати $50 000. Поки зібрано трохи більше $46 000, але до закінчення збору коштів є ще 24 дні. Відвантаження готових виробів автори проекту обіцяють розпочати в листопаді.

Джерело: