IDC: російський ринок ПК скоротився за рік на третину

Аналітична компанія IDC підвела підсумки дослідження російського ринку персональних комп’ютерів за другий квартал 2015 року. За даними IDC PC Quarterly Tracker, за цей період у країну було поставлено близько 1,3 млн настільних і портативних ПК, що на 33,2% менше показників аналогічного періоду 2014 року.


П’ятірку лідерів складають практично ті ж компанії, що і рік тому, дещо змінилися лише позиції всередині групи. Перше місце займає компанія Lenovo (24,3% від всіх поставлених за звітний період ПК), за нею слідують Hewlett-Packard (18,2%), ASUS (17,4%), Acer (12,9%) і DEXP (5,7%).

За словами Наталії Виноградової, старшого аналітика IDC, обсяг ринку ПК негативно впливають девальвація рубля, зниження доступності кредитів, падіння реальних доходів населення, скорочення бюджетів організацій і популярність гаджетів.

За підсумками другого кварталу сегмент настільних персональних комп’ютерів скоротився на 42,4% до 386 тисяч штук. Лідером сегменту продовжує залишатися Hewlett-Packard, друге місце належить Lenovo. Далі йдуть DEPO Computers, DEXP і Aquarius. З технологічних сегментів помітне зростання продемонстрували моноблоки, їх частка склала 14,2% від всіх постачань настільних ПК.

Сегмент ноутбуків скоротився на 28,5% порівняно з показниками другого кварталу 2014 року, постачання склали 950 тисяч штук. Найбільша кількість ноутбуків, поставлених на російський ринок за звітний період, випущені під брендом Lenovo. Обсяги поставок ASUS, Hewlett-Packard, Acer і DEXP також дозволили цим компаніям увійти в п’ятірку провідних постачальників в даному сегменті ринку.

Джерело:
Інформаційні технології